در دوره کودکان و نوجوانان زبان انگلیسی آموزشگاه زبان آوا ، بر روی چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، گفتن و شنیدن برنامه ریزی‌های مختلفی صورت گرفته است.

از همان آغاز و به صورت گام به گام کودک یا نوجوان با یادگیری آموخته‌ها با تمامی این مراحل و مهارت‌ها آشنا می‌شود.

 

دوره‌های آموزشی کودکان و نوجوانان آموزشگاه زبان آوا  به سه گروه تقسیم می‌شود:

 

  1. گروه سنی ۴ تا ۷ سال

در این گروه سنی با توجه به علم روانشناسی، کودکان توانایی یادگیری را فقط و فقط از طریق کار با محیط فیزیکی اطراف خود دارند. بنابراین، آموزش از طریق بازی و با بهره‌گیری از جدیدترین روشها صورت می‌پذیرد.

کتاب‌های Hip Hip Hooray برای گروه سنی ۵ تا ۷ سال طراحی شده‌اند که پیش درآمدی بر کتاب‌های Family & Friends  می‌باشند.

 

  1. گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال

کودکان در سن ۷ سالگی آموزش خود را در مدرسه آغاز می‌نمایند و به دلیل توسعه‌های شناختی و فکری خود، قادر به فهم موضوعات پیچیده‌تری هستند. در این راستا، همگام با بازی‌های آموزشی، آنها قادر به یادگیری خواندن و نوشتن حروف و کلمات زبان انگلیسی نیز می‌باشند.

ویرایش جدید کتاب‌های Family & Friends برای این گروه سنی طراحی شده است و بالاترین بازدهی را برای کودکان شما به ارمغان می‌آورد.

 

  1. گروه سنی ۱۱ تا ۱۶ سال

توانایی ذهنی نوجوانان از نگاه روانشناسان، در این رده سنی، برابر با بزرگسالان بوده اما نوجوانان در این سن خواستار کلاس‌های پر انرژی می‌باشند.

به همین منظور، کتاب‌های Got it که از جدیدترین سری کتاب‌های آموزشی می‌باشند برای این گروه سنی در نظر گرفته شده است. نوجوانان پس از گذراندن این دوره توانایی وارد شدن به دوره‌های بزرگسال را دارا می‌باشند.